Ephemerides forum

User info

Welcome, Guest! Please login or register.

You are here » Ephemerides forum » Tatiana A Jidkova » Children in natalnoy map (will whether, how many, when, why problems)

Children in natalnoy map (will whether, how many, when, why problems)

Posts 81 to 100 of 167

81

Татьяна wrote:

Я бы сказала, что его благоприятность зависит от Вас:насколько Вы готовы к глубоким изменениям в своей личности. Транзит Плутона всегда несет трансформацию, если это соединение да еще с Солнцем- это в первую очередь затрагивает личность человека и его физическое тело. Если Вы сами готовы к переменам, а еще лучше будете их инициировать, транзит может дать качественный прорыв на новый уровень развития личности. Если же нет, это может вылиться в проблемы со здровьем, создать тяжелый психологический фон. Но у Вас идет еще один транзит уже точно балагоприятный по своей природе, связанный с появлением детей. Поэтому совместив оба транзита, а так же рассмотрев Ваши личные характеристики я пришла к выводу, что перемены в Вас могут быть связаны с появлением ребенка, так как это событие переносит акцент с "Я" на "он(она)", что для Вашей личности и будет кардинальной переменой. Но я бы посоветовала уже сейчас заняться самосовершенствованием(физическим или психологическим, что вам ближе), чтобы запустить энергию этого транзита Плутона по хорошему "руслу".

Спасибо большое за комментарии. я все поняла  :writing: Психологическим совершенствованием я с прошлого года занимаюсь, физическим - с марта отказалась от мяса, думаю буду вегетарианкой. Спорт присутствует. К переменам вроде бы готова  :rolleyes: Поэтому надеюсь, все получится  :cool:

зы: Татьяна, я немного подумаю еще на одну тему и напишу Вам на мейл,если не возражаете?..

0

82

Кусачая wrote:

Tatiana, I a bit selling young horses is much still on one subject and write you on mail, if not mind.

Write.

0

83

I_love wrote:

A through how many after pay will the answer?

Usually in for days.

0

84

Perfectly reputable Tatiana!
Very like would hear your opinion. We plan child already more year. Both have good medical performance, there is no medical problems, except infertility factors. Was one peg finally collided only allow, but avail. Could not would you us help? If yes, what data you will require, and as is conducted paying services? (I see Number your Yandex-purse, but not know, as them enjoy). In advance you grateful to

0

85

НаталияК wrote:

Не могли бы Вы нам помочь? Если да,то какие данные Вам потребуются,и как проводится оплата услуг? (я вижу номер Вашего Яндекс-кошелька,но не знаю,как им пользоваться).Заранее Вам благодарна

Наталия, для точного ответа мне нужны данные рождения Ваши и мужа:дата, время и место.
Оплату на Яндекс-кошелек можно перевести через терминалы.Более подробно можно посмотреть здесь

0

86

Татьяна спасибо Вам огромное за скорый ответ.Вот наши данные:
Наталия;родилась в 6:30 утра(по словам мамы) в городе Коммунарск (нынешний Алчевск) Ворошиловоградской обл.(нынешняя Луганская);7 июня 1977 года(Украина)

Ронен;родился вечером(час неизвестен) в городе Петах Тиква(Израиль);26 марта 1972 года

сейчас мы живем в Тель-Авиве

Скажите,пожалуйста,какую сумму нужно перевести

0

87

Tatiana, there is whether still any ways pay? Because, quote from a: "System“ Yandex. Money ” intended only for residents trades abroad. In particular, consider attention, that demand return money from system can be only in Russia, and this requires lodge an Russian passport. "

0

88

НаталияК wrote:

Tatiana, there is whether still any ways pay? Because, quote from a: "System“ Yandex. Money ” intended only for residents trades abroad. In particular, consider attention, that demand return money from system can be only in Russia, and this requires lodge an Russian passport. "

Can be through Western Union send. Then I in personal message write you their data for translation. Sum zaznacheno ranks at pages Forum in obyavlenii- 300 Br

0

89

Thank you, I'll send over money in any time soon. Have us remittances are taken in dollars, test whether this you?

0

90

НаталияК wrote:

. Have us remittances are taken in dollars, test whether this you?

How I understood from describe system, here I few on course in rubles. But was would well, if would you specified under enumeration so whether this? Data their I wrote in personal Summit.

0

91

Добрый вечер, Наталия! Во-первых, сразу хочу сказать, что "больше года", которые Вы планируете ребенка-это  вообще не срок для такого события  Так что я бы не стала прибегать к искусственному оплодотворению(но решать, конечно, Вам  ), тем более в Вашей натальной карте я не увидела особых проблем с зачатием. Только Ваше излише эмоциональное восприятие этой темы. Вам нужно по-меньше нервничать и переживать по этому поводу, еще я бы сказала, что нужно по-меньше обсуждать эту тему, особенно с женщинами. В плане здоровья есть предрасположенность к нарушениям в системе кровообращения, особенно в сфере конечностей и тазобедренной области. Но это не является препятствием для беременности, скорее может обостриться при вынашивании. Я бы посоветовала Вам с мужем съездить куда-нибудь по-дальше отдохнуть(или посетить Родину, дом родителей):у вас хорошие шансы забеременеть вдали от места проживания. А вот у Вашего мужа есть некоторые проблемы с плодовитостью, хотя и не критичные. Спермограмма нормальная? Я бы сказала,что похоже на неустойчивую, непостоянную какую-то активность сперматозоидов..Особенно если есть эмоционально провоцирующие факторы. Так что "спокойствие, только спокойствие".  И все получится. Жаль неизвестно время его рождения, можно было бы более точно посмотреть.
Знаете, в Вашей синастрии(совместном рассмотрении двух гороскопов) очень мало взаимосвязей, но то, что есть очень гармонично и есть один особенно красивый аспект, позволяющий сказать,что дети у Вас должны быть. Ваше взаимодействие во многом как бы нейтрализует негатив, который есть в натальной карте Вашего мужа.
Теперь по благоприятным для зачатия периодам:вообще в этом году его вероятность не очень велика, к сожалению. Но я бы все-таки отметила сентябрь-октябрь. А вот следующий год, особенно начиная с апреля дает большие возможности для зачатия, особенно конец мая-начало июня. Желаю удачи!
С уважением, Татьяна.

0

92

Tatiana above all, a large you thank you for the answer, he me very encouraged!
. Pro my to get emotional in this issue you utterly accurately noticed, there is such a moment. Were I have utterly gloomy thought, type "I not will be able", "I not in able.", "perhaps, something not so, if not is obtained." And very greater role plays my age, I very a member on this about, camping on K. I've heard a lot about dangers (for your baby) late-pregnancy. About spermogrammy, too, absolutely is true. Was several inspections and all they very every person differs. Especially not important results were as times before AI. Still times, huge you thank you!
With respect, Natalia

0

93

Hello, Tatiana!

We with husband in for 2-'s years plan child, but until not is obtained. Podskajite, please, will whether have us children? If will, then when, and that can be done, to bring that moment?

My data:

Date birth: 02.11.1979 year
Time birth: 21 hour 15 minutes.
Place birth: Russia, Bashkortostan, Propulsion Meleuz.

Data husband:

Date birth: 04.10.1974 year.
Time birth: 20 hours 00 minutes.
Place birth: Turkey, scientific dogma into question. Ankara.

We have got married 15.09.2007g. In Propulsion Ankara / Turkey

In advance huge you thank you for your aid!

0

94

Tatiana,
Correct, that live we in this time in Ankara, Turkey.

There, where I was born, the difference in time with Moscow accounts for + 2 hours,
And in Ankara, where was born husband ticking the difference accounts for -1 hour

0

95

elvira273 wrote:

Подскажите, пожалуйста, будут ли у нас дети? Если будут, то когда, и что можно сделать, чтобы приблизить этот момент?

Обратите, пожалуйста, внимание на объявление в самом верху:экспресс-консультации у нас платные.

0

96

Татьяна wrote:

Hello, Nadiya! About opportunities have children can say, that in everything natalnoy map special problems I not saw. You enough, like, egocentric and hardly chase a big mom, but this rather your desire to, than fate. Truth I would not advised as pregnant to commit any trip, travel without special need, so as can arise complication.
Have your young human I so same not saw special problems with the emergence of children in history of physiology terms of, even more that their have him can be clearly more one. But … are possible any psychological “disadvantages ” with his hand. Perhaps he not ready for long-term relations in the form of marriage or same fears losing resonance feelings with the emergence of child. So same have him can to be of what use is something irregular approach relative to children, their a, or same his behavior can sharply not be permanent with the emergence of child. ???? he, perhaps, even himself not expects from themselves of the sort. Although in a whole he enough caring man and can become a good father and assistant in all household routine.
Conception the most likely in early August or through year in late April-the early on May 2011.

Hello Tatiana, you me provided that answer in the early on May, and the kind broke a that in late on May came pregnancy, and you wrote that favorable period this August, and I here is now a member for outcome this pregnancy. You can that either clarify on this about or need to will pre pay?. Thank you for the answer.

0

97

Nadezhda81 wrote:

Hello Tatiana, you me provided that answer in the early on May, and the kind broke a that in late on May came pregnancy, and you wrote that favorable period this August, and I here is now a member for outcome this pregnancy. You can that either clarify on this about or need to will pre pay?. Thank you for the answer.

Hope, importantly not worry! You all will well :blush: The main thing, that pregnancy came in this year as and was supposed on your solyaru. And divergences in supposed month well are possible, after all I not specify your time birth and your husband. And even in dynamism on chit that comes in time likely there is divergences on 10-15 minutes, that gives fallibility in forecasts. Exactly this all written in the early this themes (pro takes the terms without aid time birth) :blush: So that not't worry, all goes so as and should be. Luck you! :flag:

0

98

Tatiana thank you you.

0

99

Hello. Me name is Alexander. Please, if you not it is difficult, calculate on footprint year a welcome time for conceiving and still, if you can witness why I have occurred ZB in March 2010.
We with husband live in India with November 2007 Here is my data: Date birth 29.01.1982 time with 11: 30 PM (until 24.00, was born in Propulsion Stavropol, Russia. Husband data: 25.04.1976 time birth not knows, was born in India.
We have got married in India: Religious ceremony 12.12.2007, in court 2010 marriage 20.12.2007
In advance you thank you.

0

100

Alexander, but as about pay? Read, please, announcement ranks at pages. :blush:

0

You are here » Ephemerides forum » Tatiana A Jidkova » Children in natalnoy map (will whether, how many, when, why problems)